Archive for admin

Hz. Adem’in ülkesi Sri Lanka

Hz. Âdem’in cennetten yeryüzüne indiği topraklar olarak bilinen Sri Lanka’yı sizin için keşfettik… Batı’nın yıllarca sömürdüğü gizemli ülkenin insanları, geçmişte yaşadıkları acıları adeta yediklerine yansıtırcasına neredeyse bütün yemeklerine bol acı ve baharat katıyor.

Hz. Adem’in ülkesi Sri Lanka

» Read more..

Uzayda Kur’an okudum

7 gün, 23 saat, 8 dakika kaldığı uzay deneyimlerini Akit’e anlatan Suriye’nin ilk ve tek, Arap Dünyasının ise ikinci astronotu olan Muhammed Ahmed Faris, “Kısıtlı bir süreye, bütün zorluklara rağmen mutluluk verici, heyecanlandırıcı bir olaydı. İbadetimizi kalbimizle, gözümüzle yaptık. Fiziksel koşullar çok zorda olsa, Kur’an-ı Kerim’i çok şükür okuyabildim” dedi.

» Read more..

1 Milyon Zaman’ı bir deponun bekçisi okuyor! 19.09.2015

Şişirme bir tirajla Türkiye’nin en çok satan gazetesi olduğu iddia edilen Zaman Gazetesi’nin hiç açılmamış balyalarla kağıt hurdacılarına satıldığı ortaya çıktı. Kağıt hurdacıların satın aldığı balyası bozulmamış gazetelerin, geri dönüşüm firmalarına satıldığı, Zaman Gazetesinden ise ‘yumurta kartonu’ yapıldığı öğrenildi.

 

Saz gitti… Keleş geldi!

Saz gitti… Keleş geldi!

7 Haziran seçimleri öncesi, kartel-paralel ve terör medyasının cilaladığı Selahattin Demirtaş, eline saz alıp sözde ‘barış’ türküleri söylemişti. Seçimler sonrası barajı aşınca, ‘barış’ naralarını bir kenara bırakan Demirtaş, geçmişte olduğu gibi yine Kandil’in talimatlarına sarıldı.

» Read more..

İlkleri Ak Parti ile yaşadık – 30.08.2015

      Bir dönem sırf başörtülü olduğu için okul kapısından içeri alınmayan, hatta askerler için bir darbe gerekçesi olan başörtüsü, artık adım adım özgürlüğüne ilerliyor. İşte kademe kademe aşılan başörtü engelleri:

 


 

İyice Kudurdular – 11.08.2015

7 Haziran Genel Seçimlerinde barajı aşabilmek için “cici çocuklar” maskesiyle oy toplayan HDP, barajı aşmanın verdiği rahatlıkla vandalizmde zirve yapan terör örgütü PKK’ya bir türlü toz kondurmuyor. ‘Çözüm Süreci’nin mimarı olan AK Parti hükümetini, her fırsatta teröre destek vermekle suçlayan HDP, uyuyan polisi kurşunlayan, kaza ihbarı yaparak trafik polisine pusu kuran, doğuma giden ebeyi ambulansla kaçıran, TIR ve kamyonları yakarak Çözüm Sürecini bitiren PKK’yı kınamak yerine sevimli göstermeye çalışıyor. İşte yerlere göklere sığdıramadıkları, hakkında tek olumsuz bir kelime söyleyemedikleri PKK’nın kadın, çocuk ayırt etmeden her geçen gün kalleşçe insan öldürdüğü o acı katliamlardan bazıları…

 

Demirtaş’ın 5 yalanı 04.08.2015

7 Haziran seçimlerinde HDP’nin barajı geçmesi için kamuoyuna “Cici çocuk” olarak tanıtılan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin barajı geçmesinin verdiği rahatlıkla her fırsatta ağız değiştirdi. İşte Demirtaş’ın tarihe geçecek 5 büyük yalanı…

 

DUYGUSAL ÖZÜRLÜLÜK…

Bugün tek elimizle yemek yiyelim… Ya da iki elimizin olmadığını düşünerek birisinin bize yemek yedirmesini bekleyelim…

Bugün tek ayağımızla top oynamaya çalışalım… Ya da iki ayağımızın olmadığını düşünerek birisinin bize top oynatmasını bekleyelim… » Read more..

28 Şubat mağdurları vekillik yolunda

28 Şubat sürecinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisiyken, başörtülü olduğu gerekçesiyle okuldan atılan ve yurtdışında eğitimini tamamlayarak mezun olan ve 12 senedir doktorluk yapan Leyla Şahin, Ak Parti’den milletvekili aday adaylığını ilan ederek gazetemiz Akit’e önemli açıklamalarda bulundu.

» Read more..

Yetimler diyarı Habeşistan gözlerimize bakıyor

2013 yılının başında Habeşistan’da 100’ü yetim olmak üzere 400 çocuğun eğitim gördüğü tek bloklu Musa Efendi isimli bir yetimhane yaptıklarını açıklayan Uluslararası İşbirliği ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Koordinatörü Ahmet Sapmaz, 100 liralık yardımla bu bölgedeki bir yetimin aylık eğitim ve giyim masrafının karşılandığına dikkat çekerek, yetimler diyarı Habeşistan’da 3 etapla bir yetimhane daha açmak istediklerini bunun için de yardımseverlerin cömertliğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

yetimler-diyari-habesistan-gozlerimize-bakiyor-h1423641769

» Read more..