28 Şubat mağdurları vekillik yolunda

28 Şubat sürecinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisiyken, başörtülü olduğu gerekçesiyle okuldan atılan ve yurtdışında eğitimini tamamlayarak mezun olan ve 12 senedir doktorluk yapan Leyla Şahin, Ak Parti’den milletvekili aday adaylığını ilan ederek gazetemiz Akit’e önemli açıklamalarda bulundu.

28 Şubat sürecinde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi öğrencisiyken, başörtülü olduğu gerekçesiyle okuldan atılan ve yurtdışında eğitimini tamamlayarak mezun olan ve 12 senedir doktorluk yapan Leyla Şahin’in başörtüsü önündeki engelleri tek tek kaldıran AK Parti’den milletvekili aday adayı olacağını açıklaması, olumlu karşılandı. Mücadeleci tavrıyla birçok Müslümana örnek olan Leyla Şahin, gazetemiz Akit’e önemli açıklamalarda bulundu.

HİZMET ETME SIRASI ARTIK BİZDE

Leyla Şahin, “Başörtüsüne özgürlük için büyük adımlar atıldı. Gerek kamuda olsun, gerekse diğer yerlerde olsun başörtüsüne yönelik sorunlar çözüldü. Bazı yerlerde az da olsa sorunlar yaşanıyor. Ben istiyorum ki, Türkiye’de Avrupa standartlarındaki özgürlük kalitesine ulaşsın. 8 yıl kadar yurtdışında yaşadım. Çeşitli STK’larda bulundum ve birçok deneyimler elde ettim. Kendimi de bu konuda yetiştirdiğime inanarak, bu konuda da faydalı olabileceğimi, hizmet etme sırasının da artık bize geldiğini düşünüyorum. Hizmet alan konumundayken, çok şükür ki ülkemize kendimizi geliştirmiş, birtakım ehliyetleri olan insanlar olarak geri döndük. Şimdi de bu deneyimlerimizi faydalı bir şekilde sunmamız gerekiyor” dedi.

ERDOĞAN’LA HEP AYNI YOLDA YÜRÜDÜK

Başörtüsü konusunun temsili noktasında bir sembol olmaktan onur duyduğunu belirten Şahin, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük adımları, bizlerin de küçük adımları ile bu sorunlar çözüldü. Bu konuda Cumhurbaşkanının yeri çok ayrıdır. O yüzden bizler Erdoğan’la hep aynı yolda yürüdük” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir