Saz gitti… Keleş geldi!

Saz gitti… Keleş geldi!

7 Haziran seçimleri öncesi, kartel-paralel ve terör medyasının cilaladığı Selahattin Demirtaş, eline saz alıp sözde ‘barış’ türküleri söylemişti. Seçimler sonrası barajı aşınca, ‘barış’ naralarını bir kenara bırakan Demirtaş, geçmişte olduğu gibi yine Kandil’in talimatlarına sarıldı.

      7 Haziran seçimlerinde yüzde 10’luk baraj dilimini geçmek için “Barış partisi olacağız” naraları atan HDP, barajı geçmenin verdiği rahatlıkla hiçbir sözü tutmadı. Seçimlerden sonra yaptıkları eylemlerle terörü yeniden hortlatan HDP,  her gün asker, polis ve sivil olmak üzere kalleşçe insan katleden terör örgütü PKK’ya bir türlü toz kondurmadı. Çözüm sürecinin bitmesinin sorumlusu olarak gösterilen HDP, her fırsatta PKK’yla bir bağlarının olmadığını iddia etti. Gazetemiz Akit ise, HDP’nin PKK’yla olan ilişkisini 10 maddede gözler önüne serdi. 

DEMİRTAŞ: ERDOĞAN’IN POLİSİ YENİLDİ!

Her açıklamasında sözde barışı savunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Almanya’nın başkenti Berlin’de yaptığı konuşmasında, hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ağır sözlerde bulunmuştu. Demirtaş, “Halk karşısında bütün ordular çaresizdir. İşte Tayyip Erdoğan’ın sarayının ordusu ve polisi de. Yenildiler, yine yenilecekler” diyerek, orduya ve polise hakaret etti.

HDP’Lİ VEKİL, TERÖRİST CENAZELERİNİ TAŞIDI

Tunceli merkez Moğultay Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Şehit Nahit Bulut Polis Karakolu’na PKK’lı bir grup tarafından saldırı düzenlenmiş ve çıkan çatışmada 2 terörist etkisiz hale getirilmişti. 1 polisin şehit, 1 polis ile 1 vatandaşın da yaralandığı çatışma sonrasında HDP’li Alican Önlü ve beraberindeki heyet karakol önüne gelerek teröristleri sedyeye taşıdı. HDP’li Önlü ve yanındakiler 112 acil servis ekiplerine yardım ederek teröristleri sedye ile ambulansa kadar götürdü.

BULDAN’DAN PKK’LI AİLESİNE TAZİYE!

HDP Milletvekili Pervin Buldan, Diyarbakır’da güvenlik güçlerine yönelik saldırıda öldürülen teröristin ailesine taziye ziyaretinde bulunmuştu. Twitter adresinden ziyarete ilişkin bir de fotoğraf paylaşan Buldan, öldürülen PKK’lı için de şehit ifadesinde kullanmıştı. Öte yandan; Buldan, Ağrı’nın Diyadin ilçesinde güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada öldürülen teröristin cenazesine katılarak büyük tepki çekmişti. 

HDP’Lİ TUBA HEZER TERÖRİSTİN TABUTUNU TAŞIDI

HDP Van Milletvekili Tuba Hezer, PKK’lı terörist Sıdıka Yıldız’ın cenazesine katıldı. Kadın teröristin cenazesi, daha sonra da milletvekili Hezer’in de aralarında bulunduğu kalabalık tarafından omuzlarda taşınmıştı. 

“SIRTIMIZI YPG’YE DAYIYORUZ”

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP olarak YPG’ye sırtlarını dayadıklarını açıklamıştı. Yüksekdağ, “Biz sırtımızı YPG’ye, YPJ’ye ve PYD’ye dayıyoruz. Bunu söylemekte hiçbir sakınca görmüyoruz. Bakın sırtımızı kime dayadığımızı çok net söylüyoruz ve bundan sonra da sırtımızı buraya dayamaya devam edeceğiz” diyerek terör örgütünden destek aldıklarını itiraf etmişti.

CİCİ VEKİL, PKK’YA KURYELİK YAPARKEN YAKALANMIŞTI

HDP’li vekil Faysal Sarıyıldız, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde PKK’ya silah teslimatı yaparken suçüstü yakalanmıştı. HDP’nin “cici vekili” Sarıyıldız’ın kuryelik yaptığı silahların bir kısmında PKK’nın Suriye’deki askeri kolu YPG ibaresinin olduğu tespit edilmiş, Emniyet ve İstihbarat birimleri, Sarıyıldız’ın kuryeliğini yapmaya hazırlandığı silah ve mühimmatın önemli bir kısmının DAEŞ’in Kobani kuşatmasının başladığı Ekim 2014’te ABD’nin YPG güçlerine gönderdiği malzemeler olduğunu bildirmişti. Sarıyıldız’ın kuryelik yaptığı silahlar şunlar: 25 adet el bombası, 3 adet M79 roketatar, 2 adet M16 marka silah ve bu silaha uygun 12 şarjör ve 339 mermi, 2 bin 853 Kaleşnikof mermisi, 15 F1 el bombası gövdesi, 20 F1 el bombası fünyesi, bir Glock marka tabanca ile şarjörü.

“DEFOLUP GİDECEKSİNİZ”

HDP’nin yeni milletvekillerinden Burcu Çelik Özkan, Muş’ta yaptığı konuşmada, köy korucularını sert bir şekilde eleştirerek, “Bu memleketten defolup gideceksiniz. Bize uzattığınız o keleşi size çevirmesini biz çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

“PKK SİZİ TÜKÜRÜĞÜYLE BOĞAR”

PKK’nın Kuzey Irak’taki kamplarının TSK tarafından bombalanması, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde protesto edilmiş, HDP’nin Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan’dan skandal bir açıklama gelmişti. HDP’li vekil Abdullah Zeydan PKK’nın halk hareketi olduğunu belirterek şunları söyledi: “PKK, Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar. Ateşle oynuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin.”

ÖLDÜRÜLEN PKK’LI İLE RESMİ ÇIKMIŞTI

Çukurca’da köprüye mayın tuzağı kurduğu sırada güvenlik güçlerince farkedilip öldürülen PKK terör örgütü mensubu hatta baş adamı olarak kabul edilen Andok kod adlı Barış Tekçe, HDP’li milletvekilinin kankası çıkmıştı. Öldürülen PKK’nın üst düzey isminin HDP’li milletvekili Osman Baydemir’le birlikte fotoğrafı çıkmıştı. 

SIRRI SÜREYYA’DAN PKK’LI CENAZESİNDE SKANDAL SÖZLER!

HDP’li Sırrı Süreyya Önder’in, 14 Haziran 2011 tarihinde Sivas’ta öldürülen bir PKK’lının ölümünün 40. günü için düzenlenen bir toplantıda söylediği skandal sözler ortaya çıkmıştı. Görüntülerde, Gazi Cemevi’nde kalabalığa konuşan Önder, ölen PKK’lı Coşkun Doğan için ‘şehit’ dedikten sonra “Böyle bir ölüm hepimize nasip olsun” diyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir